26-09-2011 r. Wersja do wydruku  

Zakończenie sezonu rowerowego Dolsku

 

 

 

 

 

 

W słoneczny sobotni dzień, na Plaży Miejskiej w Dolsku odbyła się impreza zamykająca rowerowy sezon turystyczny w regionie śremskim „Rowerem do Dolska 2011”. Od 1999r. pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy jest Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości w Śremie.

 

Uczestnicy przyjechali na swoich rowerach z wszystkich gmin Powiatu Śremskiego. W sumie ponad 300 osób. Dolsk reprezentowała silna grupa ze Szkoły Podstawowej w Dolsku, Szkoły Podstawowej w Masłowie oraz grupa Żwawych Pań z koła emerytów w Dolsku /razem ok. 60 osób!/.

 

Imprezę o godz. 11.00 otworzyli: Przewodniczący Zarządu Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości w Śremie Adam Lewandowski, Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Henryk Litka, Pani Liliana Lenarczyk-Żurczak zastępca Burmistrza MiG Dolsk oraz Dyrektor Biura Monika Bulińska. Z rak oficjeli osoby i firmy pomagające w organizacji otrzymały specjalne podziękowania. Organizatorzy przygotowali dla uczestników poczęstunek oraz zabawy rekreacyjne takie jak: przeciągania łodzi /pod czujnym okiem ratowników WOPR/, rzut kołem ratowniczym, slalom rowerowy, budowa rzeźb z piasku, przeciąganie liny. Na zwycięzców czekały nagrody. Na stoisku Stowarzyszenia „Krówka Mała” odbywały się pokazy i warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Firma Greenbike prezentowała swoje rowery i akcesoria rowerowe, udzielając przy okazji pomocy przy naprawie roweru. Dziewczęta z KSA rozgrzały uczestników „gorącym” tańcem. Przez blisko 3 godziny uczestnicy świetnie bawili się i podziwiali naszą nową plażę, z czego byliśmy bardzo dumni.

 

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie i zapraszają na otwarcie sezonu rowerowego już na wiosnę...

 

Organizatorzy: Unia Gospodarczej Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości w Śremie, Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dolsku, firma Greenbike ze Śremu, KSA Śrem, Klub Krótkofalowców „Lambda” ze Śremu, Drużyna WOPR z Dolska, Żwawe Dziadki ze Śremu oraz Straż Miejska ze Śremu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.