18-09-2013 r. Wersja do wydruku  

50-lecie pożycia małżeńskiego

 

 

 

 

 

 

17 września 2013 roku Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Henryk Litka, spotkał się z Jubilatami, świętującymi w tym roku 50. rocznicę pożycia małżeńskiego.

 

Witając przybyłych na uroczystość gości, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mirella Godawa złożyła wszystkim Jubilatom wyrazy szacunku i gratulacje doczekania tej jakże znaczącej rocznicy oraz życzyła dalszych, długich i pogodnych lat wspólnego życia, w jak najlepszym zdrowiu oraz spełnienia jeszcze tych zamierzeń, które dotąd nie zostały zrealizowane. W spotkaniu, zorganizowanym w ośrodku „Villa Natura” w Dolsku, udział wzięli także Pani Elżbieta Juskowiak - Skarbnik Miasta i Gminy Dolsk, Pani Janina Pawełczyk - Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Dolsk oraz Pani Maria Bednarska Z-ca Kierownika USC.

 

Burmistrz odznaczył Jubilatów medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadanymi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz wręczył przygotowane z tej okazji listy gratulacyjne. Pary małżeńskie otrzymały także bukiety róż oraz upominki - pozycje książkowe i albumy związane z miastem i gminą Dolsk.

 

Uhonorowane pary małżeńskie to:

1. Emilia i Henryk Boniec z Kotowa

2. Halina i Jerzy Ciszewicz z Małachowa

3. Maria i Jerzy Furmanowscy z Dolska

4. Maria i Stefan Makowscy z Księginek

5. Janina i Marian Michałowicz z Dolska

6. Brygida i Zenon Ratajczak z Dolska

7. Czesława i Marian Tomelka z Małachowa

8. Bolesława i Leon Wrotyńscy z Małachowa

 

 

Niespodzianką dla Jubilatów, która wzbogaciła obchody 50-lecia pożycia małżeńskiego był specjalnie przygotowany na tę okazję przez uczniów Szkoły Podstawowej w Masłowie i pięknie przedstawiony montaż słowno-muzyczny.

 

Po części oficjalnej, przy wspólnym poczęstunku, wspominano czasy młodości dostojnych Jubilatów, lata wspólnego życia i wspólnych doświadczeń.

 

Pan Burmistrz, nawiązując natomiast do czasów obecnych, opowiedział o zmianach i największych inwestycjach, jakie czekają w najbliższych latach miasto i gminę Dolsk.

 

Na koniec wszyscy pozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.