19-02-2018 r. Wersja do wydruku  

Spotkanie Burmistrza z sołtysami gminy Dolsk

 

 

 

 

 

 

W dniu 16 lutego 2018 roku w sali widowiskowej w Dolsku odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk Pana Henryka Litka z sołtysami gminy Dolsk.

 

Głównym tematem spotkania było przedstawienie informacji Powiatowego Lekarza Weterynarii dotyczącej afrykańskiego pomoru świń. Obecna na spotkaniu pani Alicja Ochędalska – lekarz weterynarii bardzo szczegółowo omówiła zasady i procedury związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się tego groźnego wirusa. Afrykański pomór świń (ASF) to szybko szerząca się, zakaźna choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe oraz dziki. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, w związku z czym choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Najczęstszym sposobem zakażenia zwierząt jest bezpośredni lub pośredni kontakt ze zwierzętami zakażonymi. W przypadku terenów o wysokim zagęszczeniu gospodarstw utrzymujących świnie, do których niewątpliwie należy Wielkopolska, rozprzestrzenianie się wirusa między gospodarstwami jest stosunkowo łatwe m.in. za pośrednictwem osób odwiedzających gospodarstwo, jak również przez zakażoną paszę czy wodę.

 

Wśród spraw poruszonych na spotkaniu znalazły się także kwestie związane z wiosennym równaniem i utwardzaniem dróg, przypomnienie zasad realizacji zadań w ramach funduszu sołeckiego oraz obowiązek prowadzenia dokumentacji dot. zebrań i podejmowanych uchwał przez każdego sołtysa zgodnie z postanowieniami statutu.

 

W spotkaniu wzięli udział także Pani Maria Marchlewska – Kierownik Referatu Gospodarczego wraz z dwoma pracownikami referatu - Panią Marią Surowiec i Panem Markiem Gogółem oraz Pani Mirella Godawa - Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich.

 

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

Powiększ zdjęcie

 

 

 

WAŻNE!

Kliknij na dowolne zdjęcie w celu jego powiększenia.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.