31-07-2018 r. Wersja do wydruku  

Dożynki - Międzychód 2018

 

 

 

 

 

 

W związku z artykułem w piątkowym wydaniu (27.07.2018) Tygodnika Śremskiego „Powiatowe dożynki w gminie Dolsk - O włos od organizacyjnej katastrofy” jako współorganizatorzy tegorocznego Święta plonów czujemy się w obowiązku zareagować na przekłamania, których dopuścił się autor powyższego artykułu - Bartosz Klimczuk godząc w dobre imię wszystkich osób głęboko zaangażowanych w przygotowania do sierpniowej uroczystości i wprowadzając w błąd opinię społeczną, co do rzeczywistej treści i sensu dyskusji, jaka toczyła się podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta i Gminy Dolsk. Wyrwane z kontekstu zdania, połączenie wypowiedzi padających w różnych kwestiach, a do tego całkowity brak wiedzy autora co do faktów związanych z organizacją tej uroczystości to sedno tego artykułu.

 

Dziennikarz gazety „Tygodnik śremski” w sposób bardzo nierzetelny i nieobiektywny przedstawił przygotowania do tegorocznych powiatowo-gminnych dożynek, bazując wyłącznie na kilkuminutowej dyskusji toczącej się podczas sesji Rady Miasta i Gminy Dolsk w dniu 23 lipca 2018 roku nie wnikając w ogóle w rzeczywisty stan przygotowań do tego święta. Warto zauważyć, że oprócz Komitetu działającego w sołectwie Międzychód za organizację dożynek odpowiada bezpośrednio Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dolsku współpracując ściśle ze Starostwem Powiatowym w Śremie.

 

Autor przedmiotowego artykułu całkowicie rozminął się ze sztuką dobrego dziennikarstwa. Nie podjął trudu poznania istoty sprawy, nie zgłębił tematu nawet powierzchownie. Należałoby się tylko zastanowić jaki cel przyświecał jego poczynaniom? Przygotowania do dożynek biegną swoim torem, zgodnie z podziałem zadań, każdy z współorganizatorów wypełnia swoje obowiązki. Skąd zatem stwierdzenie, że cyt. Święto rolników z całego powiatu zawisło na włosku?” To właśnie dowód na niekompetencję i brak szacunku dla czytelnika i dziennikarskiego poczucia odpowiedzialności za użyte słowa.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.