24-08-2009 r. Wersja do wydruku  

II Gminny Turniej Sołectw

 

 

 

LUBIATOWO 2009

 

 

 

 

W sobotę 22 sierpnia 2009 r. o godz. 1700 w Lubiatowie rozegrany został II Gminny Turniej Sołectw. W zmaganiach wzięło udział 10 sołectw z naszej gminy: Dolsk, Drzonek, Kotowo, Lubiatowo, Mełpin, Małachowo, Masłowo, Mszczyczyn, Nowieczek i Międzychód. W skład każdej z drużyn wchodziło się 3 zawodników - pełnoletnich mieszkańców danego sołectwa. Zawodników i wszystkich kibiców powitał Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk – Henryk Litka, który życzył wszystkim pomyślnej rywalizacji sportowej i dobrej zabawy. Turniej prowadził Witold Opielewicz – Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dolsku.

 

Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie:

-         Stanisław Kaźmierski - sędzia główny, Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Dolsk,

-         Mirella Godawa – kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta i Gminy Dolsk,

-         Stanisław Stępa – przedstawiciel Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dolsku.

 

Drużyny rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach sportowych:

-         tor przeszkód – każdy z członków drużyny miał do pokonania przygotowany tor przeszkód (płotek, tunel, ścianka); o zwycięstwie decydował czas pokonania toru przeszkód przez całą drużynę;

-         bieg narciarski – przemieszczanie się 3 osobowej drużyny na jednej parze nart po wyznaczonym przez organizatorów torze; wygrywa drużyna, która pokona tor w najkrótszym czasie;

-         wbijanie gwoździ – zawodnicy w jak najkrótszym czasie musieli wbić w pieniek drewna 3 duże gwoździe;

-         rzut jajkiem – dwóch zawodników stojąc w odległości 8 metrów rzucało do siebie jajkiem tak, by go nie zbić; drużyny miały do dyspozycji 3 jajka i 30 sekund czasu na wykonywanie rzutów.

 

Po bardzo zaciętej walce najlepszą drużyną okazała się reprezentacja sołectwa z Mszczyczyna, która zdobyła 36 pkt, drugie miejsce zajęło sołectwo z Nowieczka - 30 pkt, a trzecie z zawodnicy z Małachowa - 26 pkt.

 

Nagrodami były bony pieniężne w wysokości: I miejsce – 1400 zł, II miejsce – 1000 zł i III miejsce – 600 zł. Przywilejem zwycięzców jest organizacja podobnego turnieju w przyszłym roku. Zatem w roku 2010 spotkamy się w Mszczyczynie!

 

Na zakończenie turnieju Pani Sołtys Lubiatowa – Edwarda Plackowska zaprosiła wszystkich do świetlicy wiejskiej na zabawę.

 

Organizatorami turnieju była Rada Sołecka wsi Lubiatowo i Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dolsku, a fundatorami nagród: Urząd Miasta i Gminy Dolsk oraz Miejsko-Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dolsku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.