26-02-2010 r. Wersja do wydruku  

TARGI EDUKACYJNE ABSOLWENT - 8 edycja

 

 

 

 

 

 

ABSOLWENT to branżowa impreza targowa z tradycjami, organizowana nieprzerwanie od 2003 roku, znana w środowisku edukacyjnym. W roku bieżącym Targi ABSOLWENT to 4 imprezy w dwóch edycjach:

 

edycja LUBUSKA, która odbędzie się:

-         w dniach 9-10 lutego 2010r. (wtorek-środa) w Zielonej Górze – Hala Gimnazjum nr 2

-         w dniach 2-3 marca 2010r. (wtorek-środa) w Gorzowie Wlkp. – Hala AWF ul. Słowiańska

 

edycja WIELKOPOLSKA, która odbędzie się:

-         w dniu 16 marca 2010r. (wtorek) w Pile – Hala MOSiR ul. Żeromskiego 90

-         w dniu 23 marca 2010r. (wtorek) w Lesznie – Hala ZST ul. Narutowicza 74a

 

Targi mają na celu zapoznanie młodzieży i przyszłych studentów z ofertą edukacyjną wraz z możliwościami kształcenia i rozwoju. Swoją ofertę każdego roku prezentuje ponad 150 wystawców z całego kraju i zagranicy:

-         szkoły wyższe, politechniki, uniwersytety prezentujące programy studiów licencjackich, magisterskich, podyplomowych, kursów, szkoleń, itp.;

-         szkoły policealne, pomaturalne, ośrodki i instytuty szkoleniowe;

-         szkoły ponadgimnazjalne: licea, technika, szkoły zawodowe.

 

Ponadto dla osób rozpoczynających życie zawodowe, bezrobotnych i zamierzających zmienić pracę odbywają się Targi Pracy. Firmy, urzędy i instytucje prezentują oferty pracy, staży i praktyk zawodowych.

 

UCZELNIE WYŻSZE

Każdego roku na targach prezentuje się wiele uczeni wyższych z całego kraju. Wśród wystawców targowych znajdują się uczelnie z Poznania, Szczecina, Wrocławia, Łodzi, Warszawy, Leszna, Piły, Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry, Koszalina i wielu innych ośrodków. To jedyne targi w Polsce z tak bogatą prezentacją uczelni wyższych z różnych miast !!!

 

ODWIEDZANIE TARGÓW PRZEZ MŁODZIEŻ SZKOLNĄ

Targi co roku odwiedza kilka tysięcy młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej i studentów. Szeroka oferta kształcenia na różnych szczeblach zachęca do przyjścia na imprezę. Młodzież odwiedza targi w grupach zorganizowanych z wychowawcami. Wstęp na imprezę będzie dla wszystkich zwiedzających bezpłatny.

 

STATUETKI ABSOLWENT 2010

Tradycją targów jest przyznawanie przez organizatorów prestiżowych statuetek targowych wystawcom. Wystawcy wyróżniani są za rozwiązania innowacyjne, nowoczesną bazę dydaktyczną, nowe kierunki nauczania, rozwój nowych technologii i rozwiązań wpływających na wzrost transferu wiedzy, a także za sposób przygotowania stoiska i promocję oferty w trakcie targów. Statuetki przyznawane są w kategoriach: uczelnia wyższa, szkoła policealna, szkoła ponadgimnazjalna i za najciekawsze stoisko targowe.

 

Pełna informacja o targach znajduje się na stronie internetowej: www.absolwent.targi.pl.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.