01-03-2010 r. Wersja do wydruku  

„Otwarte Mistrzostwa Dolska w Kolarstwie Przełajowym”

 

 

 

 

 

 

W minioną niedzielę (28.02.2010 r.) na obiektach MGOSiR odbyły się pierwsze w historii zawody w kolarstwie przełajowym pod nazwą „Cyclocross Wielkopolska 2010”. Były to zawody finałowe, podsumowujące cykl trzech imprez: w Poznaniu, Gnieźnie i w Dolsku.

 

 

Wyniki - DOLSK:   PDF   (12 kB)

 

Wyniki - klasyfikacja generalna:   PDF   (15,2 kB)

 

 

Niewątpliwą gwiazdą imprezy był v-ce Mistrz Świata Kacper Szczepaniak wraz z ojcem Kazimierzem Szczepaniakiem. Panowie zaprezentowali koszulkę Mistrza Świata Pawła Szczepaniaka oraz medale. Opowiedzieli i przedstawili film z Mistrzostw, dzieląc się swoimi wrażeniami. Do Dolska zawitali również kolarze zawodowi na czele z Mateuszem Mrozem reprezentującym od tego sezonu grupę DHL – Author. Obok zawodowców stanęli do rywalizacji na bardzo trudnej trasie amatorzy, wśród których największym aplauzem mógł pochwalić się Pan Piotr Chojnacki z Dolska, który pokazał ogromny hart ducha i nieustępliwość, za co organizatorzy serdecznie dziękują! Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów jak również fachowców z dziedziny kolarstwa. Niestety Dolszczanie nie dopisali. Była to pierwsza impreza tego typu w Dolsku. Mam nadzieję, że w następnych mieszkańcy naszej gminy dopiszą jako zawodnicy i przede wszystkim jako kibice.

 

Najbliższa okazja już 10 kwietnia. W Dolsku otwarcie sezonu rowerowego MTB w Polsce. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w rywalizacji z Mają Włoszczowską czy też z innym gwiazdami kolarstwa.

 

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

 

Organizatorami imprezy byli: Urząd Miasta i Gminy w Dolsku, Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dolsku oraz Wojciech Gogolewski Prezes TKKF „Pałuki” z Wągrowca.

 

Strony www związane z imprezą:

http://www.kurek-rowery.pl/

http://www.gogolmtb.pl/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja:

    3 marca 2010 r.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.