09-11-2010 r. Wersja do wydruku  

Podsumowanie projektu „E-aktywizacja w gminie Dolsk”

 

 

 

 

 

 

W poniedziałek, 8 listopada 2010 r. odbyło się podsumowanie projektu „E-aktywizacja w gminie Dolsk”. W spotkaniu wzięli udział Henryk Litka Burmistrz Dolska, Monika Bulińska Dyrektor Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego- Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, Milena Kaźmierczak pracownik UGRŚ-ŚOWMP, Mirella Godawa Kierownik RSO Urzędu Miasta i Gminy Dolsk oraz Daria Rosiak Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Dolsk.

 

Obok gminy Dolsk, przedsięwzięcie to realizowane było również w gminie Książ i Brodnica. Wartość każdego zadania opiewała na kwotę 46 000,00 zł, a pozyskano ją w ramach wsparcia finansowego z UE (PO KL Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz lokalnej integracji).

 

W ramach realizacji projektu Stowarzyszenie wraz z partnerami:

-         przeprowadziło promocję w lokalnych mediach,

-         prowadziło rekrutację na warsztaty,

-         wykonało gadżety: długopisy i notatniki z logo wsparcia,

-         uzgodniło programy warsztatów z wykładowcami,

-         przeprowadziło spotkania promocyjno – informacyjne w każdej gminie z potencjalnymi uczestnikami projektów na temat zasad uczestnictwa.

 

Po w/w części promocyjnej i informacyjnej, nastąpiły dalsze działania w zakresie rekrutacji i szkoleń. I tak:

-         I grupa Dolsk - uczestniczyło w niej 10 osób, szkolenia odbywały się w Urzędzie Miasta i Gminy Dolsk. Uczestnicy odbyli szkolenia w zakresie aktywności zawodowej (12 godz.), zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej (12 godz.) i kurs obsługi komputera i Internetu (45 godz.)

-         II grupa Dolsk - uczestniczyło w niej 10 osób, szkolenia odbywały się w świetlicy w Mszczyczynie. Uczestnicy odbyli szkolenia w zakresie aktywności zawodowej (12 godz.), zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej (12 godz.) i kurs obsługi komputera i Internetu (45 godz.)

-         III grupa Dolsk - uczestniczyło w niej 10 osób, szkolenia odbywały się w świetlicy w Mszczyczynie. Uczestnicy odbyli szkolenia w zakresie aktywności zawodowej (12 godz.), zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej (12 godz.) i kurs obsługi komputera i Internetu (45 godz.)

 

Każdy z uczestników otrzymał:

-         gadżety reklamowe,

-         materiały szkoleniowe,

-         zaświadczenia po każdym z trzech ukończonych modułów szkoleniowych.

 

Projekt zakończył się 30 września 2010 r.

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.