15-09-2011 r. Wersja do wydruku  

Wyjazd do CZO SELEKT w Piotrowie Pierwszym

 

 

 

 

 

 

W dniu 14 września 2011 r. Rada Miasta i Gminy Dolsk wraz z Burmistrzem oraz pracownikami Urzędu w Dolsku wyjechali do Piotrowa Pierwszego, gm. Czempiń celem zapoznania się z działalnością Centrum Zagospodarowania Odpadów SELEKT Sp. z o.o.

 

Pani Dorota Lew-Pilarska – prezes Związku Międzygminnego CZO SELEKT oraz pan Maciej Gawarecki – prezes spółki CZO SELEKT zaprezentowali historię powstania oraz działania zakładu w Piotrowie Pierwszym.

 

Instalacja, która działa od 1 lipca br. została wybudowana za kwotę 38mln zł przez niemiecką firmę Toensmeier. Jest gotowa do obsługi gospodarki odpadowej na terenie 17 gmin w tym również gminy Dolsk w ramach Związku Międzygminnego CZO Selekt w Czempiniu.

 

Zakład w Piotrowie Pierwszym posiada najbardziej nowoczesną technologię przerobu odpadów komunalnych w Polsce. Składa się z obiektów: administracyjnego, hali przyjęć odpadów wraz z sortownią, kompostowni oraz pozostałych obiektów związanych z jego funkcjonowaniem.

 

Powstałe po segregacji odpady przekazywane są podmiotom zewnętrznym do dalszego przerobu, a frakcja mineralna przeznaczona jest do rekultywacji składowisk odpadów w gminach zrzeszonych w Związku Międzygminnym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.