12-11-2012 r. Wersja do wydruku  

11 listopada 2012 roku - Narodowe Święto Niepodległości

 

 

 

 

 

 

Uroczystą mszą świętą, którą w intencji Ojczyzny odprawił o godz. 1200 w Kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Dolsku ks. Proboszcz Tomasz Buliński, rozpoczęły się w Dolsku oficjalne uroczystości upamiętniające 94-tą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po mszy świętej, w której uczestniczyły poczty sztandarowe, władze samorządowe, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, instytucji i organizacji społecznych działających w gminie oraz licznie przybyli mieszkańcy miasta i gminy Dolsk, nastąpił uroczysty przemarsz na dolski rynek. Po raz pierwszy uczestniczył w nim także św. Marcin wraz ze swoim orszakiem.

 

Na rynku, pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Dolskiej, odbyła się dalsza część uroczystości. Głos zabrał Burmistrz Dolska – Pan Henryk Litka, który zauważył jak wiele znaczy obecność podczas takich patriotycznych uroczystości: „To wyraz nie tylko naszego szacunku i powinności obywatelskich - to przede wszystkim wspólne, lokalne przeżywanie naszego wielkiego narodowego święta”. Burmistrz podkreślił także bardzo istotny fakt z historii Dolska wprost nawiązujący do święta niepodległości: W 1919 roku w 1 rocznicę odzyskania niepodległości społeczność Dolska ufundowała sztandar z jakże znaczącym napisem Pamiątka Zmartwychwstania Polski - Dolsk 1919 – w ten piękny sposób oddali hołd wszystkim, którzy niejednokrotnie ofiarowali swe życie, by Polska wróciła na mapę Europy. Z dumą patrzymy, jak pięknie odnowiony przez Bractwo Kurkowe, ten prawie 100 letni symbol miłości naszych przodków do ojczyzny towarzyszy nam podczas wszystkich uroczystości państwowych i religijnych.

 

 

>>> GŁÓWNE UROCZYSTOŚCI – GALERIA <<<

 

 

Następnie 24 delegacje reprezentujące dolskie środowisko, złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary z lat 1914-18 i 1939-45.

 

Na zakończenie Mirella Godawa prowadząca uroczystość, w imieniu Burmistrza Dolska, podziękowała wszystkim za liczny udział oraz zaprosiła na pozostałe imprezy, zorganizowane z okazji 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

 

„Mądrość drzew”

 

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości na dolskim rynku wszyscy zostali zaproszeni do sali widowiskowej na spektakl przygotowany przez uczniów Gimnazjum im. Powstańców wielkopolskich w Dolsku zatytułowany „Mądrość drzew”. Po spektaklu obecny wśród widzów św. Marcin – w dniu swojego imieninowego święta – zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek – pyszne rogale i kawę.

 

 

>>> MĄDROŚĆ DRZEW – GALERIA <<<

 

 

 

Otwarty Indywidualny Turniej Strzelecki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk

 

O godz. 1400 na Strzelnicy Bractwa Kurkowego odbył się Otwarty Indywidualny Turniej Strzelecki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk w kategorii kobiet i mężczyzn.

 

Po zaciętej rywalizacji, wyniki przedstawiają się następująco:

 

1)     Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk w kategorii kobiet:

I miejsce - Anna Ratajczak

II miejsce - Wioleta Ratajczak

III miejsce - Anna Majsner

 

2)     Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk w kategorii mężczyzn:

I miejsce - Stefan Szymczak

II miejsce - Radosław Tomczak

III miejsce - Jan Ciszewicz

 

3)     Puchar vi-ce Prezesa Okręgu Poznańskiego – Jana Ciszewicza:

I miejsce – Damian Ratajczak

II miejsce – Dariusz Ratajczak

III miejsce - Włodzimierz Tomczak

 

4)     Strzelanie o Szablę Niepodległościową:

I miejsce – Jan Ciszewicz

II miejsce – Radosław Tomczak

III miejsce - Andrzej Gronek

 

 

>>> TURNIEJ STRZELECKI – GALERIA <<<

 

 

 

Seniorzy dają przykład dobrej zabawy

 

Z okazji Dnia Seniora oraz Święta Niepodległości w Sali sportowej MGOSiR w Dolsku odbył się II Turniej Seniora 2012. Jak zwykle uczestnicy nie zawiedli i do rywalizacji przystąpiło 13 zawodników, którzy niesieni dopingiem sporej grupy kibiców rywalizowali indywidualnie w pięciu konkurencjach: rzut piłką koszykową, strzał do bramki unihockeya, strzał do bramki piłki nożnej, rzut lotkami i strzelanie z wiatrówki. Nasi seniorzy pokazali ambicje zaangażowanie, którego można tylko pozazdrościć. Wyniki końcowe wyglądały następująco:

 

1.      Eugeniusz Michalski       - 73 pkt.

2.      Czesława Szymańska     - 67 pkt.

3.      Krystyna Mizgalska        - 66 pkt.

4.      Janina Ciszewicz           - 57 pkt.

5.      Andrzej Burlaga            - 54 pkt.

Henryk Jurga                - 54 pkt.

7.      Maria Jurga                  - 53 pkt.

8.      Jan Rzepczyński           - 51 pkt.

Jerzy Litka                   - 51 pkt.

10.  Helena Kwiecińska         - 47 pkt.

11.  Wiesława Szermelek      - 38 pkt.

12.  Janina Gehlich              - 35 pkt.

Halina Burlaga              - 35 pkt.

 

Puchary i pamiątkowe certyfikaty udziału wręczył Kierownik MGOSiR w Dolsku Witold Opielewicz.

 

 

>>> DZIEŃ SENIORA – GALERIA <<<

 

 

Nasi seniorzy rozkręcają się z roku na rok. Przykładem mogą być Żwawe Babki, które uczestniczyły we wszystkich naszych imprezach rowerowych i rekreacyjnych. Mam nadzieje, że za ich przykładem pójdą pozostali mieszkańcy naszej gminy.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.