19-08-2013 r. Wersja do wydruku  

Ostatnia odsłona GP AKADEMIA CUP Dolsk 2013

 

 

 

 

 

 

W niedzielę 18 sierpnia 2013 r. odbył się ostatni, piaty turniej z cyklu Grand Prix Dolsk 2013 AKADEMIA CUP. W tropikalnych temperaturach zmierzyło się „tylko” 8 par. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”.

 

Mecze fazy grupowej wyłoniły 4 pary, które zakwalifikowały się do półfinałów Elektryzującym był półfinałowy pojedynek pomiędzy parami: Przybylak/Kotecki oraz Gregorowicz/Goltz. Obydwa duety miały jeszcze szanse na zmianę lokat w klasyfikacji generalnej AKADEMII CUP. Przypomnijmy do klasyfikacji końcowej zaliczane były trzy najlepsze turnieje poszczególnych par. Przed dzisiejszym turniejem liderem była para ze Zbąszynia/ Jarocina: Szczechowicz/ Andryszewski, których niestety zabrakło dziś w Dolsku i nie miała już wpływu na przebieg wydarzeń. Gdyby Przybylak/Kotecki przegrali półfinał a Gregorowicz/ Goltz wygrali ostatni turniej, to para z Nowej Soli stanęłaby na drugim stopniu podium. Natomiast doświadczona para z Poznania/Wrześni musiałaby się zadowolić najniższym miejscem na pudle”.

 

Wszystkie przedmeczowe dywagacje, kalkulacje i gdybania” zawsze weryfikuje boisko, w tym wypadku piasek. Inauguracyjna odsłona pierwszego półfinału należała do nowosolan. W końcówce seta Przybylak/Kotecki rzucili się do odrabiania strat, broniąc kilka piłek setowych. Jednak Gregorowicz/Gotz nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa. Set kończy się wynikiem 15:13 dla tych ostatnich. W drugim secie poznańsko-wrzesińska para mobilizuje się, i w bardzo dobrym stylu, po wielu wyśmienitych akacjach i długich widowiskowych wymianach doprowadza do wyrównania stanu meczu (15:12). Niesiony zwycięstwem oraz żywiołowym dopingiem licznie zgromadzonej publiczności duet Przybylak/Kotecki w tie-breaku pokazał kunszt, ogranie i mistrzostwo. Tomek Kotecki przepiękną kiwką” kończy tie-breaka (11:7). Tym samym zapewnia sobie i partnerowi udział w dzisiejszym finale i co najważniejsze pierwsze miejsce w całym Grand Prix. Drugi półfinał to potyczka dwóch nowych par w AKADEMII CUP: braci Szulc z Leszna oraz drugiej pary z Nowej Soli Bartosz Lis/Dawid Witkiewicz. I w tym meczu półfinałowym nowosolanie musieli uznać wyższość przeciwników. Leszczynianie po zaciętym pierwszym secie zakończonym wynikiem 19:17, oraz drugim secie 15:11, przebojowo wchodzą do ścisłego finału ostatniego turnieju Grand Prix.

 

Finał to pokaz siatkarskiego kunsztu obu par. Zarówno Przybylak/Kotecki jak i bracia Szulc pokazali kawał” dobrej siatkówki plażowej, obfitującej w wiele długich wymian, efektownych ataków i ofiarnych obron. Spotkanie godne finału wygrywa para Przybylak/Kotecki 2:0 (16:14; 15:13).

 

Mecz o trzecie miejsce nie odbył się, para z Nowej Soli: Lis/Witkiewicz z powodu kontuzji” jednego z zawodników oddała walkowera.

 

Wszystkie pary biorące udział w dzisiejszym, ostatnim turnieju z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk pana Henryka Litka otrzymały pamiątkowe turniejowe koszulki.

 

Pan Burmistrz wręczał również nagrody zwycięzcom ostatniego turnieju oraz całej AKADEMII CUP Grand Prix 2013. W kilku słowach podziękował zawodnikom, sędziom oraz organizatorom za sprawne przeprowadzenie zawodów oraz zaprosił siatkarską brać do Dolska w przyszłym roku.

 

Nagrody główne: I miejsce - 3 tys., II miejse-2 tys., III miejsce- 1tys. ufundowała pani Natalia Kaczmarek, właścicielka firmy Aberos Akademia Kierowcy z Międzychodu.

 

Skrócona klasyfikacja ostatniego turnieju:

1.      Łukasz Przybylak/Tomasz Kotecki (Poznań/Września)

2.      Michał Szulc/Adrian Szulc (Leszno)

3.      Szymon Gregorowicz/Alan Goltz (Nowa Sól)

4.      Bartosz Lis/Dawid Witkiewicz (Nowa Sól)

 

Skrócona klasyfikacja generalna AKADEMIA CUP Grand Prix 2013:

1.      Łukasz Przybylak/Tomasz Kotecki (Poznań/Września)

2.      Marcin Szczechowicz/Alex Andryszewski (Zbąszyń/ Jarocin)

3.      Szymon Gregorowicz/Alan Goltz (Nowa Sól)

 

Organizatorzy serdecznie dziękują włodarzom gminy Dolsk i Krzywiń oraz Powiatu Gostyńskiego za udzieloną pomoc, sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe, kibicom za wsparcie i rzetelną ocenę całego Grand Prix. Skończyliśmy edycje 2013 a już mamy plany na rok następny. Do zobaczenia za rok.

 

 

 

  

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.