15-01-2014 r. Wersja do wydruku  

Tragedia w Ostrowiecznie

 

 

 

 

 

 

14 stycznia 2014 roku, późnym wieczorem w Ostrowiecznie, na terenie byłego ośrodka wypoczynkowego rozegrała się tragedia. Na przebywającego w pomieszczeniach ośrodka człowieka runął dach i strop budynku. Mężczyzna – jak się potem okazało - 24 letni mieszkaniec Ostrowieczna - zginął na miejscu.

 

Należący przez wiele lat do śremskiej Odlewni Żeliwa ośrodek wypoczynkowy stanowi teraz własność prywatną. Położony w lesie budynek jest bardzo zaniedbany i zniszczony.

 

Zgłoszenie o wypadku otrzymała Powiatowa Straż Pożarna w Śremie o 21.40. Do akcji natychmiast wyruszyło kilka jednostek m.in. 4 zastępy ze Śremu, dwa z OSP Dolsk, dwa z OSP Książ Wielkopolski i jeden z OSP Masłowo. Pod gruzami mogły znajdować się jeszcze inne osoby, stąd też wezwano oddział Straży Pożarnej z Poznania. Działania strażaków były trudne i niebezpieczne, gdyż budynek groził dalszym zawaleniem. Do Ostrowieczna dotarły także specjalistyczne samochody ratownictwa technicznego z Poznania. Wraz z nimi pojawiła się grupa ratowniczo-poszukiwawcza z psem wyszkolonym do poszukiwania ludzi, by wykluczyć i upewnić się, że pod gruzami nie ma innych osób.

 

Trwającą do 6 rano akcję prowadziło łącznie 17 jednostek straży pożarnej, policja i pogotowie.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Henryk Litka, w obliczu tragedii, która rozegrała się w Ostrowiecznie, składając wyrazy współczucia rodzinie zmarłego mieszkańca gminy Dolsk, pragnie bardzo podziękować wszystkim służbom zaangażowanym w akcję ratowniczo-operacyjną na miejscu wypadku oraz ośrodkowi „Villa Natura” w Dolsku za przygotowanie ciepłego posiłku dla strażaków i pracowników służb technicznych działających na miejscu wypadku.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.