20-01-2014 r. Wersja do wydruku  

Młodzież bije seniorów - Turniej o Puchar Burmistrza

 

 

 

 

 

 

W minioną sobotę (18 stycznia 2014 r.) w Sali sportowej MGOSiR w Dolsku odbył się tradycyjny w okresie zimowym turniej o Puchar Burmistrza MiG Dolsk, z okazji 69 rocznicy wyzwolenia Dolska. Otwarcia turnieju dokonał Pan Burmistrz MiG Dolsk Henryk Litka.

 

W szranki stanęło 7 drużyn zrzeszonych w WZPN w Poznaniu oraz zaprzyjaźniona drużyna z Międzylesia. Drużyny podzielono na dwie grupy, w których zostały rozegrane mecze systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowały dwie drużyny „Zawiszy” Dolsk oraz „Warty” Śrem i „Sparty” Orzechowo. Niestety obie drużyny z Dolska przegrały: „Zawisza” I z „Wartą” Śrem po rzutach karnych 2:2 /2:3/ a druga z Orzechowem 2:3. W małym finale trzecie miejsce wywalczyła „Zawisza” I pokonując „Zawiszę” 2 3:0. Finał okazał się bardzo zacięty i dopiero konkurs rzutów karnych wyłonił zwycięzcę. Wygrała najmłodsza drużyna turnieju „Warta” Śrem, po rzutach karnych z seniorami z Orzechowa 2:2 /4:4/. Wyniki Turnieju:

 

1.      „Warta” Śrem

2.      „Sparta Sklejka” Orzechowo

3.      „Zawisza” Dolsk I

4.      „Zawisza” Dolsk II

5.      „Pogoń Książ Wlkp.

„Sudety” Międzylesie

„Kłos” Zaniemyśl

 

Nagroda indywidualna przypadła zawodnikowi „Sparty” Orzechowo Kornelowi Witczakowi, który został z 9 bramkami Królem Strzelców turnieju.

 

Na koniec należy wspomnieć o bardzo budującej i godnej naśladowania postawie fair play, trenera „Zawiszy” Dolsk Macieja Fujaka. Przed meczem naszej drużyny z „Wartą” Śrem, pożyczył swój but piłkarski jednemu z zawodników przeciwnika. Niestety, ten sam zawodnik strzelił bramkę na wagę zwycięstwa dla „Warciarzy”, eliminując Dolszczan z dalszej rywalizacji. Gratulujemy Panu Fujakowi postawy godnej sportowca i naśladowania.

 

W imieniu Pana Burmistrza nagrody wręczyła Z-ca Burmistrza - Pani Liliana Lenarczyk-Żurczak w towarzystwie organizatorów: Prezesa LKS „Zawisza” Dolsk - Ryszarda Ciszewicza, Przewodniczącego Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki Rady Miasta i Gminy Dolsk - Jacka Worocha i Kierownika MGOSiR - Witolda Opielewicza.

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.