24-07-2009 r. Wersja do wydruku  

Relacja z rajdu „dzień po dniu” - Nareszcie w domu!

 

 

 

 

 

 

Po 4 dniach rajdu i przejechaniu 650 km (co jest następną nieplanowaną ciekawostką naszej eskapady) o godz. 18.30 wjechaliśmy do Dolska.

 

Podróż z Mieściska do domu trwała dla nas szybko może dlatego, że to już koniec drogi. Cały dzień był słoneczny i bezdeszczowy. Po informacjach z Dolska o burzach i anomaliach pogodowych, rodzice chłopaków bardzo często komunikowali się z nami, pytając jaką mamy pogodę. Na szczęście wszystko było OK.

 

Po drodze stanęliśmy na chwilę na rynku w Kostrzynie, gdzie złożyliśmy hołd rozstrzelanym mieszkańcom miasta w dniu 20 października 1939 r.

 

Udaliśmy się w dalszą podróż do Środy Wlkp. gdzie zjedliśmy pyszny obiad. Stamtąd wyruszyliśmy na ostatni etap rajdu. Gmina Dolsk zaskoczyła nas deszczem. Byliśmy jednak zdeterminowani i dojechaliśmy do mety. Na dolskim rynku powitali nas: Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Henryk Litka, „Dolszczanin roku 2009” - Pan Roman Szymański oraz stęsknieni rodzice. Uczestnikom rajdu za wysiłek i wytrwałość podziękował Burmistrz MiG – Henryk Litka. Kolarze zmęczeni, ale bardzo zadowoleni rozjechali się do swoich domów.

 

Podsumowując naszą eskapadę, możemy powiedzieć jedno: „Polska widziana z siodełka roweru jest naprawdę piękna”. Życzymy wszystkim takich przeżyć jakich my doświadczyliśmy.

 

Wszyscy uczestnicy rajdu serdecznie dziękują mieszkańcom Dolska, którzy trzymali za nas kciuki i dodawali nam sił podczas drogi!

 

Uczestnikami rajdu byli członkowie klubu UKS „Kusy”:

-         Mikołaj Wierzbiński

-         Marcin Nowacki

-         Maciej Kómoch

-         Mateusz Walkowiak

-         Michał Dudziński

 

Organizatorami rajdu byli: Uczniowski Klub Sportowy „KUSY”, Szkoła Podstawowa w Dolsku oraz MGOSiR w Dolsku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja:

  3 sierpnia 2009 r.


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.