01-03-2010 r. Wersja do wydruku  

Dolskiej kozy ciąg dalszy...

 

 

 

 

 

 

Od 2008 r. Dolsk ma swoją maskotkę - kozę. Pomysł maskotki wywodzi się od znanego wszystkim mieszkańcom „koziego rynku” w Dolsku. Podczas inauguracji roku jubileuszowego, w Sylwestra 2008/2009 r. maskotka po raz pierwszy została zaprezentowana mieszkańcom i została przyjęta z wielkim entuzjazmem. Od tej pory towarzyszy każdej dolskiej imprezie.

 

16 lutego 2010 r. – w podkoziołek ukazała się bajka o dolskiej kozie pt. „Wędrowała koza biała”. Autorką bajki jest mieszkanka... Szczecina Pani Aleksandra Petrusewicz. Ilustracje wykonał Ryszard Zawadzki (lekarz, pracujący w śremskim szpitalu). Promocja bajki odbyła się na spotkaniu koła PTL w śremskim muzeum. Inicjatorką napisania bajki jest Pani Barbara Siwińska (znana śremska lekarka i długoletnia Prezes Koła Polskiego Towarzystwa Lekarskiego).

 

Nadszedł czas aby ten sympatyczny symbol Dolska został umieszczony na naszym rynku. 26 lutego w Izbie Regionalnej w Dolsku odbyło się spotkanie w sprawie projektu rzeźby kozy, która po renowacji rynku zostanie umieszczona wśród zieleni.

 

Na spotkanie do Burmistrza Dolska Henryka Litka przybyli Pani doktor Barbara Siwińska, Pan doktor Ryszard Zawadzki, Wojciech Majchrzak oraz Piotr Garstka. W spotkaniu wzięli udział również Daria Rosiak Dyrektor Biblioteki w Dolsku oraz Witold Opielewicz Kierownik MGOSiR w Dolsku.

 

Na wstępie Burmistrz przedstawił multimedialną prezentację dotycząca odnowienia rynku, następnie przystąpiono do rozmów na temat lokalizacji rzeźby. Pan Piotr Garstka przedstawił burmistrzowi wstępny projekt i przekazał na jego ręce miniaturowy odlew rzeźby.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.