24-09-2010 r. Wersja do wydruku  

50-lecie pożycia małżeńskiego

 

 

 

 

 

 

W czwartek 23 września 2010 roku, Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Pan Henryk Litka, spotkał się z Jubilatami, świętującymi w tym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego.

 

Uroczystość, zorganizowana w Sali „MAXIMA” w Dolsku, rozpoczęła się od powitania przez Panią Mirellę Godawa - Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Dolsku – przybyłych na spotkanie dostojnych gości.

 

Burmistrz Gminy, wznosząc toast i składając gratulacje doczekania tak pięknego Jubileuszu, życzył wszystkim zebranym kolejnych, długich i pogodnych lat wspólnego życia w jak najlepszym zdrowiu oraz spełnienia jeszcze tych marzeń, które dotąd nie zostały zrealizowane.

 

W spotkaniu udział wzięli także Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk Pani Liliana Lenarczyk-Żurczak, Pani Maria Bednarska Z-ca Kierownika USC oraz Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Dolsk - Pan Zbigniew Kierzkowski.

 

Burmistrz odznaczył Jubilatów medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, wręczył kwiaty, listy gratulacyjne i drobne upominki.

 

Wśród uhonorowanych par znaleźli się:

   1. Krystyna i Marian Czapla

   2. Zofia i Jan Maj

   3. Helena i Seweryn Ratajczak

   4. Bożena i Marian Tomczak

   5. Krystyna i Marian Trybuś

   6. Stanisława i Benedykt Walkowiak

   7. Joanna i Bogdan Zacharjasz

   8. Krystyna i Eugeniusz Zacharyasz

 

Niespodzianką dla Jubilatów, która wzbogaciła obchody 50-lecia pożycia małżeńskiego był występ miejscowego chóru „Lutnia”.

 

Po części oficjalnej, przy wspólnej kawie dostojni Jubilaci wspominali czasy swojej młodości, lata wspólnego życia, a Pan Burmistrz opowiedział o zmianach, jakie czekają w najbliższych latach miasto i gminę Dolsk.

 

Na koniec, wszyscy uczestnicy spotkania, pozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.